Obrázek

Články / Czech, Slovak and Lithuanian Open 2013

UP-czech na MČR 2013

6. 7. 2013 / Kačka

Letošní MČR je veleúspěšně za námi. Pět platných kol, z toho tři plnohodnotné a kvalitní, 123 závodníků (z toho 61 českých) a krásné místo Tolminu udělalo z letošního Czech, Slovak and Lithuanian Open moc pěkný závod, který bude mít v historii českých mistrovství své zasloužené místo na předních pozicích. Také zvučná jména světového formátu, jako je Tomáš Brauner, David Ohlídal, Martin Orlík, Standa Klikar, Jamie Messenger, Petr Kostrhun a samozřejmě i česká elita jako Karel Vejchodský, Michal Brabenec a další a další, udělali ze závodu prozatimně v této sezóně jeden z lepších podniků na úrovni FAI 2.
UP czech se zde účastnil jako sponzor a také tu měl zastoupení hned 11-ti křídel. V této velké konkurenci pilotů a dvoulajn bodovali EN-C Tranga více než fenomenálně. Michal Šneiberg se umístil na fantastickém 3.místě v Overallu a stal se 1. vícemistrem ČR. Do první desítky se vešel také mladý a velice nadějný Filip Bušo (7-mý mezi Čechy) a na 19. místě nám zakotvil starý (ne věkově ) závodnický matador Pavel Iker. Ve své třídě Sport class tato křídla samozřejmě plnila ještě přednější příčky (Michal 1., Filip 4. a Pavel 7.) a celkově se do první 20-ky Sport class (77 pilotů) vešlo hned 6 křídel UP Trango XC2.
Také v kategoriitýmů se zde utvořil celek jménem jUPí ve složení Michal Šneiberg, Filip Bušo, Pavel Iker a Jiří Dlask, který vybojoval opět v konkurenci dvoulajn skvělé 2. Místo!!!
Velkým překvapením v rekreačním sektoru křídel se stala Sabina Loudová, která se svou novou Kantegou XC2 (do rukou se ji dostala týden před závodem) zalétla skvělý výsledek - 2. místo v kategorii Standart, a to v konkurenci 18-ti dalších pilotů letících na křídlech stejné kategorie. Sabča je velice mladá pilotka, která si takto senzačně odbyla svou závodní premiéru. Jen tak dál!
Výsledky jsme nadšení, organizace byla také fajnová, tudíž doufáme, že příští rok tu bude nejméně všechno také takhle super! Díky všem!
Kompletní výsledky na http://czechopen.xcontest.org/

Open overall

Sport Class 

Standart Class

Teams

MČR overall

MČR sport

MČR ženy

TOPlist