Obrázek

Články / Czech Open 2011

Fotka

Edge XR on 3th place

22. 12. 2008 / šnajby

Jelikož se nám zastesklo po závodění, kterého si poslední roky moc nedopřáváme, rozhodli jsme se letos zúčastnit závodu Czech Open 2011. Tento největší český závod organizoval Bulharský klub SkyNomad na známém terénu Sopot. Na závody přijíždí neuvěřitelných 148 pilotů a tak je o konkurenci postaráno...

Na místo přijíždíme již o týden dřív a celý týden tu s juniorskou reprezentací čeříme vzduch jak o život. Bylo parádní hodně termícké počasí s krásnými mraky i v rovinách, bohužel nám je to tak trochu prd platné protože od prvního závodního dne se počasí velmi stabilizuje a organizátory vypsaných 80 km trojúhelník dolétává jen málo pilotů a mi mezi nimi nejsme...každopádně já po skoro pěti hodinách letu upadám deset km před cílem a obsazuji 39 místo. Jirkovi se bohužel moc nedaří a tak obsazuje 70pozici.

Další závodní den je počasí stále stejné možná i trochu horší a tak nám plánují task převážně po hřebení jen s odkoky do rovin pro otočňák. Kolo je opět dlouhé 80km a tak nás slabá termika nechává pěkně potrápit a po víc jak čtyřech hodinách dolétává pár pilotů do cíle. Zaplať pámbůh i já a to v první desítce.

Třetí den se očekává vůbec nejstabilnější počasí a tak organizátoři čekají. Nad horami i za startem se však tvoří mraky což nám dává poměrně naději, na druhé straně však rekre piloti kteří bez jediného ťuknutí slétávají dolů nám tu naději trochu kazí. Každopádně startujeme ve čtyři odpoledne a je z toho a asi nejjednodušíí 50km dlouhé kolo po hřebeni. Dolétá většina pilotů a mě se daří udržet se v první partičce a dolétám na třetím místě což mě pomáhá v postupu a dostávám se na celkové deváté místo.

Další dny se kazí počasí a tak si dáváme dva dny koupání a flákání a zotavujem se po hodinách strávených onanií ve slabých stoupácích. V pátek poslední závodní den se taskkomity rozhoduje udělat pořádné kolo a vypisují 108km po horách i v rovinách a prostě parádní dlouhou a dost těžkou trať. Já se opětovně chytám první partičky a letíme spolu, po druhém otočňáku se však naše zkuspinka rozbíjí a každý se vydává podle své hlavy jinou cestou, já volím cestu pomalejší ale jistější a letím delší kus po horách a až poté se vydávám do rovin, kde málem kňáchnu o zem. V pár metrech se však zachraňuji a potkávám se zase s dalšími piloty ze předu a varážíme dál, bojujeme skoro 30km proti větru v rovinách po cestě většina lidí přistává a jen pár se nás dostává až na další otočňák, ten dáváme ve velmi malé výšce a většina mých kolegů sedá. Já se v šest večer chytám kozích prdů a přizvedávám se nad lepší místo kde se mi pak daří zvednout se skoro do dvou kilometrů a pak už je to jen jízda. Pár kilometrů před cílem se setkávám s Renčou. která se jediná dostala z předposledního bodu a plazíme se spolu po zemi a nevěříme v úspěch drnc sem drnc tam a v těsném závěsu téměř v 7hodin večer prolítáváme po více jak šesti a půl hodinách strávených ve vzduchu cílem a radujeme se z úspěchu. Toto kolo dokázalo, že i nemožné je možné pokud se zadaří. Díky druhému místu v tomto kole se dostávám se strátou sto bodů na třetí místo v celkových výsledcích tohoto krásného závodu. Jirkovi se opět nedaří jakožto v celém závodě, no nic aspoň to přenechal mě:-)

Na prvním místě se umístil David Ohlídal na druhém Radek Večeřa...
Celý závod jsem letěl na svém novém závoďáku UP Edge XR, Františku děkuju za křídlo!!!


Podrobnější info najdete na stránkách organizátora SkyNomad

TOPlist